Statystyki odwiedzin - Trzeci Sektor.
Online: 1 | Dzis: 22 | Wczoraj: 68 | W tygodniu: 181 | W miesiącu: 496 | W roku: 11412 | Wszystkich: 12 109 | II poł. 2017: 3090 | I poł. 2018: 2416 | II poł. 2018: 4025 | I poł. 2019: 1158 | II poł. 2019: 1420 | I poł. 2020: 3605 | II poł.2020: 3309 | I poł. 2021: 11412

Firma Canon Polska ogłosiła pierwszą edycję akcji społecznej pn. „Nowy dom dla drukarki”. Dzięki tej inicjatywie organizacje pozarządowe mogą bezpłatnie otrzymać wysokiej klasy biurowe urządzenia wielofunkcyjne. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 października 2021 r.

Fundacje charytatywne, stowarzyszenia pomocy społecznej i inne organizacje non-profit potrzebują ciągłego wsparcia. Aby pieniądze wpłacane przez darczyńców mogły trafiać do najbardziej potrzebujących, organizacje powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki do prowadzenia działalności. A jedną z najbardziej istotnych części codziennej pracy stanowi biuro i jego wyposażenie.

Zasada akcji społecznej „Nowy dom dla drukarki”, zainaugurowanej właśnie przez Canon Polska, lidera w technologii obrazowania, jest prosta: zainteresowane organizacje wysyłają zgłoszenie, w których opisują swoje potrzeby w obszarze druku, kopiowania lub skanowania. Na tej podstawie Canon dobiera odpowiednie urządzenie z aktualnie dostępnych.

– Przedsiębiorcy regularnie wymieniają flotę swoich urządzeń biurowych, bo kolejne generacje tego typu maszyn oferują wiele nowości, od funkcji wspierających coraz popularniejszą pracę hybrydową, po lepsze zabezpieczenia przed cyberatakami – mówi Michał Łepkowski, B2B Sales & Marketing Director w Canon Polska. – Wierzymy, że starsze urządzenia z powodzeniem mogą być jeszcze eksploatowane. To przecież urządzenia wysokiej klasy, wciąż cechujące się wysoką sprawnością. Podążamy za globalnym trendem gospodarki obiegu zamkniętego, w związku z czym chcemy, aby dobre sprzęty działały jak najdłużej – przekonuje.

Jak wziąć udział w akcji?
Dlatego Canon Polska przedstawia pilotażową na polskim rynku edycję programu, który wesprze najbardziej potrzebujące organizacje pożytku publicznego.
Do akcji „Nowy dom dla drukarki” mogą zgłosić się wszelkiego rodzaju organizacje non-profit, działające dla wspólnego dobra.
Na nowy dom czekają wielofunkcyjne urządzenia biurowe. Ich producent, Canon, znany jest ze sprzedaży wydajnych, energooszczędnych i prostych w obsłudze drukarek oraz skanerów. Cechą, która w kontekście akcji ma szczególne znaczenie, jest wytrzymałość i wieloletnia sprawność urządzeń Canon.

Akcja trwa przez cały październik. Aby wziąć w niej udział, wystarczy, że zainteresowana organizacja w terminie do 31 października br. wyśle swoje zgłoszenie poprzez internetowy formularz.
We wniosku należy opisać rodzaj prowadzonej działalności oraz napisać uzasadnienie udziału w programie Canon. Wybrane organizacje otrzymają używany, ale wciąż doskonale działający wielofunkcyjny sprzęt biurowy.

Czeskie doświadczenia
Projekt z powodzeniem jest już realizowany u naszych południowych sąsiadów: od 2017 roku czeskie organizacje non-profit otrzymują od Canon skanery i drukarki, które, pomimo stażu pracy, nadal są sprawne i mogą służyć ich użytkownikom.

– W 2020 roku w Czechach rozdano aż 18 wysokiej klasy urządzeń biurowych. Do programu zgłosiła się wtedy rekordowa liczba 72 organizacji. Mamy nadzieję, że także polskie organizacje pozarządowe pójdą tym samym śladem i że dzięki temu będziemy mogli wyraźnie pomóc w ich codziennej pracy – dodaje Michał Łepkowski.
Szczegóły programu i szczegółowy regulamin na stronie: https://www.canon.pl/csr/nowy-dom-dla-drukarki

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.