Konkurs na opracowanie logo i hasło międzynarodowego projektu współpracy Sieć Ekomuzeów.

Drukuj
wtorek, 10 marzec 2020 Michał Kasprzak Kategoria: Marka turystyczna - Sieć Ekomuzeów

Marka turystyczna - sieć ekomuzów - międzynarodowy projekt współpracy.

Partnerzy:

Koncepcja utworzenia Ekomuzeum i sieci tych ekomuzeów w ramach projektu współpracy narodziła się już w 2018 r. podczas realizacji międzynarodowych projektów współpracy i spotkania LGD w Kielcach w 2018 roku oraz podczas projektu realizowanego w ramach KSOW przez jednego z partnerów niniejszej umowy partnerskiej, którego celem był wyjazd studyjny do Ekomuzeum Doliny Noteci. 

“Ekomuzeum to nie jedno miejsce, a sieć rozproszonych w terenie obiektów, które wspólnie tworzą żywą kolekcję, gdzie przyroda, kultura i historia są prezentowane wspólnie, w miejscu ich pierwotnego występowania”

Wraz z partnerami ustaliliśmy, że utworzymy wspólną markę turystyczną - Sieć Ekomuzeów, które będą łączyły atrakcje turystyczne i kulinarne. Projekt ma oddziaływać na wszystkie zmysły turysty, który usłyszy, zobaczy, poczuje, posmakuje i dotknie. Kluczowym zasobem w budowaniu Sieci Ekomuzeów są zasoby przyrodnicze, geograficzne, kulinarne i kulturowe Partnerów Projektu.

W ramach projektu powstaną pakiety turystyczne, czyli kompletne propozycje dla turysty, mieszkańca obszaru, który chciałby poznać historię swojej małej ojczyzny. W ramach Projektu Partnerzy zamierzają zrealizować następujące główne zadania: 

  1. Przeprowadzenie kampanii informacyjno – promocyjnej ekomuzeów, w tym:
  1. Wymiana wiedzy i doświadczeń w procesie zarządzania i promocji ekomuzeów, w tym:
  1. Zakup narzędzi wspomagających proces zarządzania i promocji ekomuzeów, w tym:

- Tworzenie portalu internetowego dotyczącego ekomuzea lub aktualizacja aplikacji powstałych z projektów współpracy partnerów projektu www.westisthebest.pl, zakup namiotów oraz jego wyposażenia dla każdego partnera. 

I wiele innych działań wspomagających naszych mieszkańców w sektorze społecznym, publicznym i gospodarczym.  

Kolejne informacje niebawem. 

 

Partnerzy projektu

Stowarzyszenie "Lider Pojezierza"

www.liderpojezierza.pl

tel. +48501652083  

tel/fax +48957460360

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin i załaczniki.docx)Regulamin i załaczniki[ ]35 kB
Tagged Under